Back to top

چگونه یک مهمان خوب باشیم

1 Beitrag / 0 neu
WS Member Bild des Benutzers WS Member
چگونه یک مهمان خوب باشیم

آنچه میزبان شما ترجیح می دهد مبنا است!

با تماس از قبل تا جاییکه ممکن است زمانبرای آمادگی میزبان ایجاد کنید. اکثر میزبانان با انبوهی از تعهدات زدگی روزمره مواجه هستند که بایستی به انجام برسانند.

به مالکیت میزبان احترام بگذارید و تنها از چیزهایی استفاده کنید که از میزبان اجازه استفاده از آنها را گرفته اید. در مورد کامپیوتر، اینترنت ، تلفن، ماشین لباشویی، ماکروفر و خلاصه همه چیز بایستی اجازه میزبان را داشته باشید. اگر در کشور بومی خود نیستید تفاوت فرهنگی را هم بحساب بیاورید و اعتقادات (مذهبی و یا اجتماعی) میزبان را لحاظ کنید.تا جاییکه به مسافرت شما مربوط می شود به زندگی میزبان هم علاقه نشان دهید.

مبنا را بر حدس نگذارید

در مورد انتظارات متقابل با میزبان صحبت کنید .این انتظارات شامل امکان استفاده از حمام،آشپزخانه، غذا، توالت و مسال مربوط به خوابیدن می تواند باشد. آیا شما آلرژی دارید؟ پس اگر میزبان حیوان خانگی دارد حتما او را از آلرژی خود مطلع کنید.

اثری از خود بجا نگذارید

شما به منزل کسی میروید نه به هتل. تا جاییکه میزبان اجازه میدهد به او کمک کنید. اگر از چیزی استفاده می کنید ( مثلا حیاط برای چادر زدن) بعد از استفاده شما یا ردی از استفاده شما نمانده باشد و یا وضعیتش از قبل بهتر شده باشد.

قانون طلایی

با میزبان چنان رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود اگر این شما بودید که کسی را به خانه تان راه داده بودید. به توافقاتتان در مورد زمان و مکان پایبند باشید. اگر به هر دلیلی برنامه تغییر کرد حتما از قبل به میزبان اطلاع دهید.

به ندای درونی خود اعتماد کنید

اگر احساس خوبی نسبت به موقعیت ندارید آنجا نمانید.اگر در اولین ممکالمه چیزی نادرست می نمود احتمالا برای شما مناسب نیست . به خودتان گوش بدهید و بدنبال موقعیت دیگری بگردید.

ميهمان راحت جان است و ليكن چو نفس --- خفه سازد كه فرود آيد و بيرون نرود !

حتی اگر میزبان پافشاری کرد اقامتتان را طولانی نکنید. گفتار بنجامین فرانکلین را بیاد آورید که میگفت: "مهمانها، مانند ماهی، بعد از سه روز بو میگیرند" (شاید در ایران یکم زود تر بو بگیرند!!!)

نمک نشناس نباشید!

قدرشناسی خود را نشان دهید. می توانید نوشیدنی ، شکلات، مواد غذلیی، گل ... بخرید ویا با کار تمییزکاری انجام دهید. قبل از ترک محل آدرس پستی میزبان را بگیرید تا برایش کارت پستال بفرستید. یا عکسی از این باهم بودن یا شهرشان برایشان ایمیل کنید. برای بسیاری از میزبانان داشتن یک مسافر با دوچرخه بعنوان مهمان از آنجهت جالب است که احساس مشارکت در این سفر را می کنند. اگر از شما سوال می کنند داستانهای سفرتان را تعریف کنید و یا از عکسهای سفر به آنها نشان دهید. همچنین با سوال کردن از آنها در مورد سفرهایشان ( با دوچرخه یا بدون دوچرخه) پاسخ احساساتشان را بدهید.

شما یک نماینده از جامعه مسافرت با دوچرخه هستید!

چه بخواهید یا نخواهید، رفتار شما انعکاسی از یک گروه که همان مسافران با دوچرخه است بحساب می اید. یک مهمان متین و مهربان و محترم باشید تا دیگر دوچرخه سوارن نیز در اینده از مهمان نوازی این میزبان بهره مند گردند. اگر میزبان شما عضو وارمشاورز است حتما نظر خود را در قالب "بازخورد" اعلام کنید تا دیگر اعضا نیز آنرا بدانند.

اگر موارد فوق به نظرتان بیش از اندازه زیاد و دست و پاگیر می آید ، مهمان کسی شدن در خانه اش شاید بهترین گزینه شما برای اقامت نباشد. اگر هوس تنهایی کرده اید ، احتمالا این زمان مناسبی برای پذیرش یک دعوت نخواهد بود. به نیازها و محدودیتهای خود احترام بگذارید نه تنها بخاطر خودتان بلکه بخاطر همه!

با تشکر از Adventure Cycling بخاطر این مطلب که ابتدائا تحت عنوان چگونه یک مهمان خوب باشیم در سری اخلاق در مسافرت با دوچرخه منتشر شد .